7

Как се пише: порасна или порастна?
Правилно е да се пише без тпорасна. Глаголът е от свършен вид, с наставка -н-.

Пример: После пораснахме и май престанахме да мечтаем.

Съответният глагол от несвършен вид пораствам (с наставка -ва-) се пише с т.