7
Как се пише: порасна или порастна?
Правилно е да се пише без т – порасна. Глаголът е от свършен вид, с наставка -н-.
Пример: После пораснахме и май престанахме да мечтаем.
Съответният глагол от несвършен вид пораствам (с наставка -ва-) се пише с т.
Пример: Линдзи порастваше и червеният цвят на косата ѝ като че ли изсветля мъничко.
Двата глагола се различават по правопис, вид и наставка.
Виж повече