За всяко дете по дръвче

Помогни на деца в детски градини и училища да получат своя комплект за засяване на дръвче. Включи се като доброволец в пакетирането и създаването на комплектите до 30 ноември в читалище „Никола Йонков Вапцаров“ – Хасково (кв. „Овчарски“, ул. „Македония“ 95А). Можеш да се свържеш с фондация „Хало“ за подробности в линка към събитието.


Наесен деца от цялата страна ще се превърнат в пазители на природата чрез кампанията „За всяко дете по дръвче“ на фондация „Хало“. Те ще получат жълъди и кестени, ще засаждат семенцата в кофички и ще се грижат за тях до пролетта. Целта е всяко дете да отгледа свое дръвче – символ на надежда, живот и връзка с природата. Вдъхновението – вярата, че от малките ръце израстват големи промени.

Палиативна грижа, каквато всяко дете заслужава 

Помогни на тежко болни деца да получат цялостна палиативна грижа у дома. Можеш да направиш своето дарение до 27 декември чрез platformata.bg като последваш линка в бутона „Към събитието“.

В България няма организирана детска палиативна грижа и много семейства с тежко болни деца остават сами, без подкрепа и яснота как да се справят. Ние осигуряваме палиативна грижа у дома чрез ежедневна работа на медицинска сестра, анестезиолог за контрол на болката, психолог, необходимата техника и координация на целия процес. Помогни ни да има грижа и човечност там, където липсват. Дарението ти дава на едно дете спокойствие, подкрепа и време без болка.


„Първоначално подготвяхме Софи за лечение в Италия и координирахме всички стъпки по започването на терапията. Планът беше ясен и даваше надежда. Неочаквано състоянието ѝ се влоши рязко и лекарите ѝ дадоха два или три дни живот, което наложи спешна дарителска кампания и заминаване за Турция. Лечението там започна в момент, в който всяка минута имаше значение, и постепенно състоянието ѝ се стабилизира. Днес Софи успешно приключи втория етап от терапиите, а резултатите са окуражаващи. Голяма част от болестта вече е зад нея. Предстои ЯМР и решение за следващите стъпки. Този напредък е възможен благодарение на подкрепата и солидарността към едно петгодишно дете, което вече има шанс и път напред.“

Дарителски форум „Щедрост за бъдеще“

Ела на заключителното събитие от проекта „Щедрост за бъдеще“ в НЧ „Градина-Върбица 1894“ (с. Върбица, община Горна Оряховица) на 27 ноември от 17 часа. Тази година форумът събира сърца, идеи и надежди на едно място, на което щедростта и българските традиции вървят ръка за ръка, за да направят света малко по-топъл. Не просто ще чуеш разкази за доброто, но и ще можеш да го видиш – чрез хората, които пазят традициите живи, чрез читалищата, които обединяват общностите и чрез дарителите, които вярват, че всяко добро се връща.


НЧ „Градина-Върбица 1894“ не е просто сграда, а дом на паметта и традициите - място, където хората се събират, за да споделят, пеят и творят. През годините читалището създава десетки инициативи - кулинарни фестивали, изложби, срещи между поколенията. Започват с малко, но благодарение на големите сърца на екипа, събират стотици гости около традиционна българска трапеза. В трудните моменти всяка усмивка на дете и благодарност от възрастен човек им напомнят, защо са избрали да правят точно това. Вярват, че чудесата не се случват случайно - те се раждат там, където има сърце, където има общност и вяра в доброто и пазят човечността жива.