Сдружение „Конна терапия“

Моето момченце, преди около седмица, ми каза: „Мамо, обичам те!“ 

За всички щастливи майки по света това е най-хубавото нещо. Но за мен това беше чудо! Мартин току-що навърши шест годинки и е с диагноза аутизъм. От момента, в който го осъзнахме, всеки ден е борба. По пътя забравихме какво е да се усмихваш. Бързаме към следващите препятствия, към поредното упражнение, към някоя нова терапия. Но един ден се срещнахме с Пами, Хипо и Зита. Марти сякаш се промени в мига, в който ги видя. Усмихна се! Очите му се събудиха. След срещата с тях Марти за пръв път ни проговори „Искам пли Пами“. Разплаках се. И оттогава не е спрял да говори за тях. Помни имената им, разпознава ги на снимки и едва чака да отидем при тях. Те ни подариха усмивките и щастието, които толкова отдавна бяхме изгубили.


Сдружение „Конна терапия“ е място в планината край София, където чрез работа с коне членовете на организацията помагат на деца със специални потребности да изграждат увереност, двигателни умения и връзка със света и със себе си. Тук, сред спокойствието и красотата на природата, чрез общуването с животните и помощта на специалистите, децата правят своите значими крачки напред. Вдъхновението на работещите в организацията са първият поглед, първата крачка, първата дума – онези малки моменти, които се превръщат в победа, надежда и ново начало.